Automechanik mi poškodil při výměně pneu auto

Srandičky a všeobecný pokec
Odpovědět
13smidmartin
Příspěvky: 1
Registrován: pát 21. zář 2012 18:59:42

Automechanik mi poškodil při výměně pneu auto

Příspěvek od 13smidmartin »

Dobrý den všem, potřeboval bych radu ohledně provedené práce automechanika. Přivez jsem svůj vůz k jednomu soukromníkovi v okolí na výměnu pneu, pneu sice vyměnil ale, protože měl jiné auto na zvedáku, zvedal to klasickým ručním pumpovacím zvedákem a při zvedání zadního kola, umístil zvedák pod spodní rameno zadní nápravy, tím rameno ohnul a mě předal vůz jako plně funkční s novým pneu, zaplatil jsem a odjel, hned po zhruba 100 metrech jsem to otočil protože vůz šíleně táhnul na pravou stranu. Když jsem vylezl z auta a řekl to mechanikovi, popíral svou vinu a ukládal to na vadné pneu, a tak jsem celý vůz obešel a všiml si vyhnutého zadního kola... Mělo viditelně asi 5cm větší zabíhavost směrem k vozu nežli to druhé dá se říct od pohledu rovné! Takže mechanik znovu auto podepřel a kolo sundal a ejhle ohnuté , doslova zlomené spodní rameno zadního kola! Mechanik mi řekl že srovná, vzal kladivo a začal tlouct jak smyslu zbavený, když to nešlo, řekl že to vyndá a srovná na kovadlině, jenže nemohl dostat šroub z uložení ke karoserii, kterému bránila nádrž a tak řekl že ho uřízne a dá tam nový. To už jsem začal být značně nervozní a ptal jsem se zda to rameno neztratilo pevnost, mechanik na to že to bude ok. Takže odřízl šroub vyndal rameno a protože mu nešlo ho srovnat na kovadlině nahrál ho do ruda autogenem a (celkem) srovnal, na to už jsem řekl že to rameno chci nový, on mě přemluvil že to je dobré, a že je to běžné... Vzal starý porezlí šroub který vyhrabal z ponku a upevnil s ním staré rameno, poté co práci dokončil, jel to projet a řekl mi že je to v pohodě že takhle ty Fordy jezdí. Sedl jsem do auta a jel domu, ovšem hned jsem poznal že auto stále táhne do pravá, sice trochu méně, ale zato při překročení 40km/h začal hrozně plavat zadek! Takže jsem se zase v nejbližší křižovatce otočil a jel zpět, když jsem přijel k automechanikovi vzal za kolo a zkoušel vůli, jasně i z pohledu bylo vidět jak se celé kolo dosti hýbe a cvaká, když jsem to zkusil sám byla znát velká vůle v řádu několika milimetrů, na to mi mechanik řekl ať přijedu zítra a že objedná nový díl a vymění jej. Když se šel podívat zda má Auto Kelly daný díl, klikl na nejlevnější rameno, a to začal objednávat, já jsem tvrdil že chci od značky Delphi, stejné jako doposud! On na to že to levné je stejně dobré!

Když jsem před chvílí přijel domu sedl jsem k internetu a koukl na auto kelly, zjistil jsem že díl který automechanik objednal má stejné rozměry jako díl který sem chtěl já, v čem se podstatně liší jsou pryžová pouzdra, proto se zde všech ptám zda neví jaké mám práva na opravu, zda si můžu říct že tam chci prostě stejný nový díl, a nebo jak si mohu na automechanika stěžovat či zda si mohu auto nechat opravit v autorizovaném servisu Ford a chtít po zmíněném peníze za opravu? Automechanik si za výměnu gum a vyvážení řekl o 600kč a bylo mu velmi proti srsti když jsem chtěl aby auto které on poškodil spravil na své náklady!

Všechny moc prosím o rady. Jsem zastáncem že "nejsem tak bohatý na to abych kupoval levné a nekvalitní věci".

Odpovědět