Připravte svůj bazén či vířivku na novou koupací sezónu

Tiskové zprávy a novinky značky Ford
Odpovědět
admin
Administrátor
Příspěvky: 69
Registrován: úte 29. lis 2011 8:55:18
Bydliště: Server
Kontaktovat uživatele:

Připravte svůj bazén či vířivku na novou koupací sezónu

Příspěvek od admin »

Nová koupací sezona se nezadržitelně blíží, a tak už přemýšlíme, v jakém stavu se nachází naše vířivka nebo bazén. Pokud jste celou zimu vířivku nepoužívali, bude potřeba ji připravit stejně tak, jak je tomu u běžných bazénů. Co je potřeba před koupací sezonou udělat?


Připravte svou vířivku

Příprava vířivky může být značně náročnější, pokud ji na zimu schováváte dovnitř a nemáte ji například postavenou ve vytápěném prostoru celoročně. Ze všeho nejdříve vytáhněte vířivku ven, rozložte ji a pomocí teplé vody a jemného mycího přípravku ji pořádně vypláchněte. Určitě zkontrolujte stav. Zacházejte s ní velmi opatrně, ať neprotrhnete plachtu. Jakmile budete mít hotovo, určitě zkontrolujte veškeré příslušenství, které k ní patří. Zkontrolujte filtry, hadice a spoje, ať nejste nemile překvapeni netěsností nebo vytékáním vody bokem. Pokud je něco v nepořádku, stále budete mít mnoho času potíže vyřešit a popřípadě dokoupit nové komponenty. Nikde také nesmí vznikat rez a vše musí být dokonale izolováno.


Příprava bazénu

Nadzemní bazény, které jsou celoročně na zahradě, nebudou taktéž na přípravu náročné. Ze všeho nejdříve bude podstatné, abyste pomocí síťky vybrali veškeré listy a hmyz. Vezměte si houbu na teleskopické tyči a omyjte také stěny bazénu, veškeré nánosy a tak dále. Jakmile budete mít hotovo, můžete vodu z bazénu pomocí čerpadla vypustit nebo ponechat a vyčistit.

Někdo v tomto stavu bazén dopouští, jiní se snaží vodu vyčistit a až poté vodu dopustit. Přikláníme se nejdříve k vyčištění. To se většinou provádí šokem pomocí chloru nebo známého vločkovače a vzniklé nečistoty přes filtraci vyčistíte. Pokud chemii nechcete používat, můžete pořídit aktivní kyslík, který má podobné účinky. Jakmile přejdete tento krok, přefiltrujte vodu v bazénu a napusťte vodu tak, aby byla nad úrovní středu skimmeru. Doporučujeme 24 hodinové nepřetržité filtrování.
FOTO_virivky.jpg

Odpovědět