Jak se zorientovat ve světě střešních nosičů?

Tiskové zprávy a novinky značky Ford
Odpovědět
admin
Administrátor
Příspěvky: 69
Registrován: úte 29. lis 2011 8:55:18
Bydliště: Server
Kontaktovat uživatele:

Jak se zorientovat ve světě střešních nosičů?

Příspěvek od admin »

Střešní nosiče jsou velmi užitečnou pomůckou pro každého majitele vozidla. Kde všude je můžete využít?

Komu se vyplatí střešní nosiče a proč

Jde především o velice praktický doplněk pro ty, kteří se rádi věnují sportu. Střešní nosič dovoluje bezpečně na střechu vozu upevnit sportovní náčiní. V zimě jej využijete pro lyže nebo snowboard, v létě se bude hodit pro převážení kol.

Multifunkčnější variantou jsou pak střešní boxy. Ty nabídnou velkorysou kapacitu až 650 litrů, ale jsou oproti nosičům těžší. Navíc jsou i dražší, pokud je tak potřebujete jen sporadicky, například chcete-li jednou za rok na zimní dovolenou odvézt lyže, určitě vám klasické nosiče udělají lepší službu.

Hlavně u držáků kol ale není vhodné vyloženě šetřit a sáhnout po kvalitnějším modelu. Dražší držáky jsou totiž nýtované. Pokud se spolehnete na jiné řešení v podobě šroubů, v čase se vám to nemusí příliš vyplatit, protože spoje povolují.Jak vybrat vhodný střešní nosič

Než si půjdete kupovat konkrétní střešní nosiče, musíte si tedy především rozmyslet, co chcete převážet a kolik kol či jiného sportovního náčiní bude. Nejčastěji se kromě kol přepravují lyže, nicméně sortiment držáků a nástavců je velmi široký, takže s nimi můžete bezpečně a spolehlivě přepravit i surf nebo dokonce loď.

Dalším stěžejním bodem je to, jak je vaše střecha na montáž připravena. Je vybavena klasickými podélníky alias hagusy nebo třeba nedisponuje přípravou žádnou?

Základní jednotkou nosiče jsou tzv. příčníky. Většinou příčníky nejsou univerzální, je proto potřeba je vybrat podle typu automobilu. Zcela zásadní je totiž volba adekvátního rozměru. Nutné je zohlednit i rozchod příčníků, tedy jejich šířku.

Příčníky se upevňují na tzv. podélníky neboli podélné nosiče. Pokud vůz tzv. hagusy nemá, existují i jiné možnosti. Například nosiče lyží běžně využívají upevnění s pomocí magnetů, případně se mohou umístit pod lem střechy.

ford_hagusy.jpg

Odpovědět